Startuje Silent Cinema na Festiwalu Kino Letnie Sopot - Zakopane

3
lipca

3 lipca, w pierwszy festiwalowy piątek rozpoczynamy serię cotygodniowych cykli projekcji w ramach "Silent Cinema". Dziś widzowie obejrzą dwie fantastyczne, familijne projekcje i jeden film z jubileuszowego cyklu "125 lat kina". Sopocka kawiarnia Koło Molo zamieni się po południu w rodzinne kino, którego ścieżkę dźwiękową, będzie można odtworzyć na swoich telefonach bądź tabletach, dzięki aplikacji Listen Everywhere

O 14:00 "Jakub, Mimmi i gadające psy" - Kiedy świat zmienia się nie do poznania a dorośli pozostają bierni, pora by młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Czasem wystarczy się tylko dogadać. Refleksyjny Jakub i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli... szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do starcenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna polsko-łotewska animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.

O 16:00 "Jestem William" - William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

Oba filmy wyemitujemy dzięki współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci.

           

 

 

18:00 Zapraszamy na projekcję filmu "Narodziny Gwiazdy" 1937 roku.

Więcej informacji na temat "Silent Cinema" oraz linki do pobrania aplikacji "Listen Everywhere" na naszej podstronie Silent Cinema.

Partnerem Silent Cinema jest firma Storytel.

Na festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane zaprasza Provident i AXA.

Pozostałe wydarzenia

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/34, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00