Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Maja Ostaszewska laureatką Diamentowego Klapsa Filmowego

8
lipca
2022

Od wielu lat tradycją najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane jest wyróżnianie za wybitne osiągnięcia polskiej aktorki lub aktora. Diamentowy Klaps Filmowy trafił w tym roku do jednej z najpopularniejszych i bardzo cenionych przez krytyków aktorek - Mai Ostaszewskiej. Wręczenie statuetki odbyło się 7 lipca podczas gali, która po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciła w pełnym kształcie na Molo w Sopocie.
 
„W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy otrzymuje wybitna aktorka filmowa i teatralna, aktywistka głęboko zaangażowana w obronę praw człowieka i zwierząt, nie bojąca się głośno o tym mówić - wyjątkowa osoba, która bierze udział w wielu akcjach społecznych, kobieta odważna i pełna empatii do świata. Na scenie teatralnej i planie filmowym doceniana za talent, profesjonalizm i nietuzinkowość” – mówił Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.
 
Maja Ostaszewska tworzy niezapomniane kreacje w filmach Małgorzaty Szumowskiej i innych wybitnych twórców kina, a jednocześnie związana z Nowym Teatrem współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Laureatka nabardziej prestiżowych nagród: w tym dwóch Orłów, trzech Złotych Lwów, a teraz do tego grona dołączył Diamentowy Klaps Filmowy. 
 
"Wspaniale być tutaj, kocham Trójmiasto, uwielbiam Sopot. Kochajmy kino, twórzmy sztukę, ale też nie zapominajmy o tym, co najważniejsze" - powiedziała Maja Ostaszewska. Odbierając nagrodę przypomniała o trwającej zbiórce, do której link jest dostępny na wszystkich oficjalnych kanałach aktorki oraz na stronach TVN24 i TVN. "Jestem zadeklarowaną pacyfistką. Są jednak takie chwile w historii, kiedy niestety trzeba użyć broni, żeby walczyć o pokój, żeby walczyć o bezpieczne życie dla swoich dzieci. Nasi przyjaciele w Ukrainie walczą o swój, ale też nasz pokój i pokój w tej części świata. A poza tym cieszmy się kulturą, sztuką i tym, że możemy pięknie, wolno żyć. Niech trwa”.
 
Wirtualne gratulacje złożył z ekranu ubiegłoroczny laureat Diamentowego Klapsa Filmowego – Robert Więckiewicz. Statuetkę wręczyli Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas, wiceprezydentka miasta Sopot Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu. Wśród gości sopockiej gali pojawiły się polskie gwiazdy i przyjaciele Festiwalu, m.in. laureatka Diamentowego Klapsa Filmowego z 2016 roku Alicja Bachleda-Curuś, legendarny polski tenisista Wojciech Fibak, finalista Masterchefa Szymon Czerwiński oraz muzyk L.U.C.
 
Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana od 2011 roku naprzemiennie aktorom lub aktorkom, którzy wnoszą do kina pozytywne przesłanie oraz dostarczają widzom wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania transmisji z wydarzenia

Pozostałe aktualności

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00