Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Półmetek festiwalu!

31
lipca
2023

Najdłuższy wakacyjny festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane już na półmetku i nie zwalnia tempa! Przed widzami równie gorący filmowy sierpień. Podobnie jak przez cały lipiec, w polskich kurortach będzie można codziennie oglądać bezpłatnie najciekawsze propozycje kinowe z ostatnich lat.

Gwiazdy na niebie i na festiwalu
Letnie wieczory nad morzem, w górach i na Mazurach zapowiadają się fascynująco. W drugim miesiącu wakacji podczas 70 seansów zostanie wyświetlone ponad 30 tytyłów filmowych.

- Bardzo dziękuję wszystkim widzom, którzy zdecydowali się spędzić lipcowe wieczory w naszych kinach: pod gwiazdami i z gwiazdami. Jak powiedział Tomasz Kot odbierając tegorocznego Diamentowego Klapsa Filmowego, dzięki tej obecności aktorów można poczuć się jak na planie filmowym. – Zapraszam przed ekrany wszystkich, którzy będą w sierpniu w Sopocie, Zakopanem lub w Giżycku. Obiecujemy równie dobry repertuar i niezapomniane filmowe chwile - powiedział twórca Festiwalu i prezes Outdoor Cinema Paweł Adamski.

W sierpniu seanse o pół godziny wcześniej
Rytm festiwalowych pokazów filmowych wyznaczają zachody słońca, nieco wcześniejsze niż w lipcu. Dostosowując się do cyklu natury, festiwal przyspiesza wszystkie sierpniowe seanse w każdej lokalizacji o pół godziny. Na sopockim Molo - najdłuższej drewnianej konstrukcji tego typu w Europie - będzie można zasiąść wygodnie przed dużym ekranem już o 21:30. Kino z widokiem na Giewont na Placu Niepodległości przy zakopiańskich Krupówkach startuje natomiast o 21:00, podobnie jak w giżyckiej Ekomarinie, gdzie we wtorki i środy można przypłynąć i obejrzeć filmy w jedynym w Europie kinie jachtowym.

Filmowe wieczory przed dużym ekranem w 7 cyklach tematycznych
Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne, z których aż trzy - wtorki, czwartki i niedziele - odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas.

Poniedziałki: Kino Familijne
Każdy tydzień sierpnia rozpoczynają filmy familijne, na które zapraszamy całe rodziny. W repertuarze propozycje, które zachwycą Wasze dzieci, znajomych i przyjaciół, a także pozwolą poczuć prawdziwą wspólnotę. Podczas familijnych poniedziałków na ekranie m.in.: „Szczęście Mikołajka” oraz rodzima produkcja - komedia przygodowa „Detektyw Bruno” z przyjacielem festiwalu Piotrem Głowackim i partnerującą mu Karoliną Gruszką w rolach głównych.

Wtorki: Świat Cię potrzebuje
Tego dnia na ekranach kinowych w Sopocie, Zakopanem i Giżycku tradycyjnie pojawia się filmowe wezwanie do poszanowania różnorodności, z której ludzkość czerpie ogromną siłę. Prezentowane we wtorki filmy zostały wybrane w plebiscycie przez samych widzów festiwalu. Są wśród nich: zdobywca ponad 300 nagród „Parasite” oraz „Pimi z Krainy Tygrysów” z udziałem ubiegłorocznej laureatki Diamentowego Klapsa Filmowego – Mai Ostaszewskiej. W tym dniu festiwal wspólnie z Bankiem BNP Paribas promuje 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

- Od lat sztuka na wielkim ekranie bawi, zachwyca, inspiruje, łączy, ale ma również moc kształtowania postaw społecznych i zmieniania naszych przekonań. Jestem pewna, że wakacyjna dawka filmowych emocji, których dostarcza najdłuższy festiwal w Polsce, jest dla widzów pewnego rodzaju filmoterapią. Kino nie tylko relaksuje, ale przede wszystkim daje możliwość poznania perspektywy drugiego człowieka, czasem zupełnie innej niż nasza. To nas uwrażliwia i rozwija empatię, której dzisiejszy świat bardzo potrzebuje - podkreśliła Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Środy: 100 lat Warner Bros.
We środy, we wszystkich festiwalowych lokalizacjach świętujemy 100-lecie legendarnego studia Warner Bros., założonego w USA przez polskich imigrantów, które stworzyło najbardziej znane i uwielbiane filmy, wytyczając kierunki światowej kinematografii. Środowe filmy zostały wyselekcjonowane z myślą o wszystkich pokoleniach widzów. W repertuarze m.in.: kultowy romans „The Bodyguard” z Kevinem Costnerem i Whitney Houston czy jeden z najbardziej docenianych filmów z Bradem Pittem „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” w reżyserii Davida Finchera.

Czwartki: We Love Cinema
W każdy czwartek widzowie będą mogli zobaczyć specjalnie wybrane filmy, które zdobyły uznanie i nagrody na największych światowych festiwalach. W repertuarze m.in. otwierający sierpniowy cykl, nagrodzony na wspieranym przez Grupę BNP Paribas festiwalu filmowym w Rzymie, wyjątkowo letni film François Ozona „Lato ‘85” oraz „W gorsecie” - film biograficzny o kontrowersyjnej i przewrotnej cesarzowej Sisi.

Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą
W tym dniu na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: „Dom Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta z Lady Gagą i Adamem Driverem oraz wizualne arcydzieło na podstawie znanej na całym świecie książki „Mały Książę”.

Soboty: Jest akcja!
W soboty na festiwalu królują filmy rozrywkowe. W repertuarze druga część uwielbianego przez miliony musicalu „Mamma Mia” z gwiazdorską obsadą: Lily James, Amanda Seyfried, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth i… Cher! To nie koniec muzycznych akcentów, bo na ekranach pojawi się również Jennifer Lopez jako panna młoda w totalnie „Wystrzałowym Weselu”. Będzie się działo!

Niedziele: Kobieta z kamerą
Filmowy tydzień zamykamy wspólnie z Bankiem BNP Paribas produkcjami zwracającymi uwagę na wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery. W repertuarze m.in. „Kłamstewko” Lulu Wang z Awkwafiną oraz „Pięć Diabłów” – zmysłowy i wyjątkowy komediodramat od Léi Mysius.

Festiwal zrównoważonej mobilności
W tym roku do grona festiwalowych partnerów dołączył Arval Service Lease Polska - spółka z Grupy BNP Paribas specjalizująca się w długoterminowym wynajmie pojazdów i dostarczająca różne formy zrównoważonej mobilności. Po raz pierwszy w historii ekipa filmowa festiwalu podróżuje po wszystkich lokalizacjach elektrycznymi samochodami i VAN-ami. Codzienne dostawy towaru do kawiarni festiwalowej na Molo w Sopocie są również realizowane ekologicznymi autami nowego partnera. W ten sposób wspólnie z Arval festiwal dba o niskoemisyjność, zrównoważony rozwój i czyste powietrze.

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie www.kinoletnie.pl 

Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie.

Pozostałe aktualności

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00