Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Wystartował Festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane

2
lipca
2019

1 lipca wystartował najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Kino Letnie Sopot – Zakopane. Symboliczny pierwszy klaps padł na Kulturalnym Placu Niepodległości.

Podczas  ceremonii otwarcia festiwalu w Zakopanem obecni byli Beata Majcher (Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury), Grzegorz Cisło (Sekretarz Miasta UM Zakopane) oraz Paweł Adamski (Prezes Outdoor Cinema). 

Na 62 dni festiwalu zapraszają Provident i AXA. Repertuar podzielono na filmowe dni tematyczne. Tydzień otwierają poniedziałkowe „Prawdziwe historie”. To filmy dokumentalne, przedstawiające zaskakujące scenariusze, które napisało samo życie. „Familijne Wtorki” będą wspaniałą okazją do zobaczenia filmów w gronie całej rodziny. W cyklu „Made in Poland” znalazły się najważniejsze produkcje współczesnego polskiego kina. W „Festiwalowe czwartki” w centrum zainteresowania produkcje nagrodzone na największych światowych festiwalach. W „Piątki ze Storytel” widzowie będą mogli zobaczyć najlepsze adaptacje filmowe. Sobotnie emocje zagwarantują produkcje oscarowe, a festiwalowy tydzień zamykają „Kobiece niedziele z Providentem”.

Festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane to najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce. To już dwunasta edycja tego filmowego wydarzenia. Co roku podczas festiwalu ponad 100 tysięcy widzów ogląda filmy pod gwiazdami w najpopularniejszych polskich kurortach. Dzięki Provident i AXA bezpłatne projekcje odbywają się w Sopocie na najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Dodatkowo w każdy wtorek i środę festiwal cumuje w Giżycku na Mazurach. Pełny repertuar i harmonogram projekcji do sprawdzenia na stronie https://kinoletnie.pl/. Wszystkie wydarzenia i ciekawostki dostępne na wyciągnięcie ręki na profilu: www.facebook.com/mamplannakinoletnie. Festiwal warto podglądać również na Instagramie: #mamplannakinoletnie.

 

Przeżyjcie razem z nami gorące, filmowe lato!

Na festiwal zapraszają: Provident i AXA

Pozostałe aktualności

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/ 37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00