Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu.. OK, rozumiem

Home - S.O.S. Ziemia! - wyjątkowy film dostępny na podstronie We Love Cinema

20
lipca
2021

Na naszej specjalnej festiwalowej podstronie We Love Cinema przez całe wakacje i po zalogowaniu zupełnie za darmo, możecie zobaczyć nasz tegoroczny film otwarcia "Home - S.O.S. Ziemia!". To multimedialne widowisko Luca Bessona i Yanna Arthusa-Bertranda pokazuje piękno planety z lotu ptaka, podkreślając jak wielkie znaczenie dla roślin, zwierząt i ludzi ma zachowanie równowagi między wszystkimi formami życia. Analizując niszczące działania człowieka na przestrzeni stuleci, twórcy filmu pozostawiają nas jednak z nadzieją na lepsze jutro, pokazując inicjatywy i projekty, które mają zapobiec negatywnym zmianom. W świetle współczesnych zmian klimatu, ten przejmujący apel do ludzkości to dziś filmowa pozycja obowiązkowa.

Poza filmem otwarcia w sekcji „We Love Cinema” znalazły się też wyjątkowe produkcje z ponad 125 letniej historii kina wyselekcjonowane wspólnie z miesięcznikiem KINO począwszy od francuskich pionierów kina braci Lumière, przez rosyjskiego eksperymentatora Dzigi Wiertowa, aż po niemiecki ekspresjonizm uosobiony „Gabinetem Doktora Caligari” Roberta Wiena. W przestrzeni We Love Cinema spotkają się przeszłość z teraźniejszością. Obok klasyki zobaczycie również etiudy młodych studentów polskich szkół filmowych: Warszawskiej Szkoły Filmowej i AMA Film Academy z Krakowa, którzy wybrali dla nas swoje dzieła inspirowane 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju. Sekcja kino amatorskie to wyjątkowy przegląd filmów tworzonych na przestrzeni niemalże stu lat przez niezawodowych twórców. Udowadniamy tu, że We Love Cinema oznacza nie tylko miłość do profesjonalnych, wysokobudżetowych produkcji, ale przede wszystkim pasję do kina. A tej autorom kina amatorskiego odmówić nie można.

Na seanse online zapraszamy wspólnie z Bankiem BNP Paribas.

Pozostałe aktualności

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/ 37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00