Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

15. jubileuszowa edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce

13
maja
2022

Od 1 lipca do 31 sierpnia miasta partnerskie Sopot i Zakopane zapraszają na najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot - Zakopane. W każdy wakacyjny wieczór sopockie molo i zakopiańskie Krupówki zamienią się w najpiękniejsze kina pod gwiazdami. Ponadto we wszystkie wtorki i środy wakacji festiwal cumuje w giżyckiej Ekomarinie. Strona internetowa www.kinoletnie.pl, profil FB @BNPParibasKinoLetnie.

 

Widzowie wypoczywający w popularnych polskich kurortach – Sopocie, Zakopanem i Giżycku – będą mogli obejrzeć bezpłatnie największe przeboje kinowe ostatnich lat, klasyki i filmy artystyczne. Powtórzone zostaną sprawdzone cykle tematyczne: Piątki ze Storytel, czyli najciekawsze adaptacje filmowe znanych powieści na dużym ekranie, nie zabraknie też najnowszych polskich produkcji oraz filmów oscarowych. Trzy z festiwalowych dni tematycznych poświęcone będą współpracy z Bankiem BNP Paribas: Świat Cię potrzebuje, czyli filmy poruszające tematykę różnorodności, We Are Tennis z propozycjami dla fanów tenisa i wszystkich, którzy z wypiekami na twarzy śledzą wyczyny Igi Świątek oraz Kobieta z kamerą, gdzie zobaczymy filmy o kobietach, dla kobiet, wyreżyserowane przez kobiety. Zostanie także wręczony Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany co roku, na przemian aktorkom i aktorom, którzy wnoszą do filmu pozytywne przesłanie.

Przez całe wakacje na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem funkcjonuje Miasteczko Filmowe oraz kawiarnia festiwalowa Koło Molo na Placu Zdrojowym w Sopocie tuż obok słynnej fontanny. W Giżycku można odwiedzić jedyne w Europie Kino Jachtowe.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, w Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na molo.

Część filmów będzie dostępna również w języku ukraińskim.

Pozostałe aktualności

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/ 37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00