Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Diamentowy Klaps Filmowy

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek profesjonalną produkcję bez filmowego klapsa. To on wyznacza rytm poszczególnych ujęć. Diamentowy Klaps Filmowy to wyjątkowa nagroda najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego BNP Paribas Kino Letnie Sopot – Zakopane. W 2022 roku przyznany po raz 12. Diamentowy Klaps Filmowy trafił do jednej z najważniejszych aktorek naszych czasów, dzięki której współczesne polskie kino ma charakter i charyzmę – Mai Ostaszewskiej.

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana aktorowi lub aktorce za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarcza wzruszeń, emocji i pozytywnej energii.

Maja Ostaszewska tworzy niezapomniane kreacje w filmach Małgorzaty Szumowskiej i innych wybitnych twórców kina, a jednocześnie związana z Nowym Teatrem współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Laureatka nabardziej prestiżowych nagród: w tym dwóch Orłów, trzech Złotych Lwów, a teraz do tego grona dołączył Diamentowy Klaps Filmowy.

"Wspaniale być tutaj, kocham Trójmiasto, uwielbiam Sopot. Kochajmy kino, twórzmy sztukę, ale też nie zapominajmy o tym, co najważniejsze"

- powiedziała Maja Ostaszewska. Odbierając nagrodę przypomniała o trwającej zbiórce, do której link jest dostępny na wszystkich oficjalnych kanałach aktorki oraz na stronach TVN24 i TVN. "Jestem zadeklarowaną pacyfistką. Są jednak takie chwile w historii, kiedy niestety trzeba użyć broni, żeby walczyć o pokój, żeby walczyć o bezpieczne życie dla swoich dzieci. Nasi przyjaciele w Ukrainie walczą o swój, ale też nasz pokój i pokój w tej części świata. A poza tym cieszmy się kulturą, sztuką i tym, że możemy pięknie, wolno żyć. Niech trwa”.

 

Robert Więckiewicz

Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany jest od 2011 roku. W poprzednich latach otrzymali go kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda–Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska i Robert Więckewicz.

Diamentowy Klaps

Nagranie transmisji gali wręczenia nagrody do obejrzenia poniżej

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/ 37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00