Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Diamentowy Klaps Filmowy

Tomasz Kot laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego - nagrody festiwalu filmowego BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

Na sopockim Molo, podczas uroczystej gali najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane, wręczono nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego. Co roku wyróżnienie otrzymuje naprzemiennie aktor lub aktorka za wnoszenie do kina pozytywnego przesłania.
W XVI edycji statuetka trafiła do aktora cenionego zarówno w Polsce, jak i za granicą - Tomasza Kota.

Diamentowy Klaps Filmowy otrzymuje wybitny aktor filmowy i teatralny, uwielbiany przez widzów telewizyjnych i kinowych, oczarowujący w rolach dramatycznych i komediowych. Na scenie teatralnej i planie filmowym doceniany za talent, profesjonalizm i odwagę” – powiedział Paweł Adamski, organizator i dyrektor festiwalu, który wręczył statuetkę wraz z Małgorzatą Wasiuk, Dyrektorką Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas oraz wiceprezydentką miasta Sopot Magdaleną Czarzyńską-Jachim.

Tomasz Kot to bezapelacyjnie jeden z najlepszych i najbardziej lubianych polskich aktorów, ceniony za swoją plastyczność i wszechstronność. W środowisku filmowym mówi się o jego skrupulatności, niebywałej intuicji i umiejętności improwizacji. Pierwsze kroki stawiał na teatralnej scenie i w komediach komercyjnych. Szybko zdobył zainteresowanie cenionych reżyserów, a jego kariera nabrała tempa. Światowe uznanie przyniosła mu rola w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. Widownia w Cannes okrzyknęła go wręcz „polskim Jamesem Bondem”. Pojawiły się nawet głosy, że Tomasz Kot miałby zagrać w kolejnej części przygód Agenta 007…

Pierwszy raz odbieram nagrodę w tak pięknych okolicznościach przyrody. Festiwal to wyjątkowa okazja, kiedy aktor może nawiązać dialog z publicznością. Miło jest wrócić wspomnieniami do tamtych ról i to w takim miejscu jak sopockie Molo. Cieszę się, że byli ze mną tutaj moi serdeczni koledzy: Piotrek Głowacki i Rafał Zawierucha. Poczułem się znowu jak na planie ‘Bogów’. Dziękuję” – powiedział Tomasz Kot.

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana od 2011 roku naprzemiennie aktorowi lub aktorce, którzy dostarczają widzom wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska, Robert Więckiewicz i Maja Ostaszewska.
 

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00