Gordon i Paddy | Marona, psia opowieść | Gabinet Doktora Caligari

Język
Polski dubbing

Opis filmu

17 lipca w ramach Silent Cinema w Kawiarni Koło Molo, odbędzie się projekcja trzech filmów. W ramach współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci dwie pozycje dla najmłodszych:

 

Godz. 14:00 film "Gordon i Paddy"

Piękna, animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. W trakcie śledztwa prowadzonego w sprawie zaginionych orzechów, komisarz Gordon spotyka Paddy – myszkę, której umiejętności i bezbłędny węch mogą posłużyć w dochodzeniu. Gdy Gordon decyduje się odejść na zasłużoną emeryturę, Paddy staje się nową strażniczką lasu. Przed myszką mnożą się wyzwania: znika jajo srok, gubią się dzieci wiewiórek, a po lesie grasuje lisica. Czas ucieka, a pracy i wątpliwości jest coraz więcej – dlatego niezbędna jest pomoc doświadczonego Gordona. Czy duetowi śledczych uda się schwytać sprawców przestępstw? 

 

Godz. 16:00 animacja "Marona - Psia opowieść"

Historia niezwykłej podróży przez życie, widzianej oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan - Sarą, dziewczynka Solange - Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

 

O godzinie 18:00 w ramach 125 lat kina, niemy klasyk "Gabinet Doktora Caligari"

Młody mężczyzna, Franzis, opowiada znajomemu koszmarną historię, której doświadczył. Do jego rodzinnego miasteczka przyjeżdża niejaki dr Caligari, który występuje na jarmarku z somnambulikiem Cesare, przepowiadającym przyszłość. Podczas ich pobytu w miejscowości, dochodzi do szeregu tajemniczych zdarzeń, a nawet morderstw. Niebawem okazuje się, że Caligari jest dyrektorem szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa Franzis...

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/34, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00