Mirai | Niezwykłe lato z Tess | Imigrant | Podróż do krainy niemożliwości

Język
Polski dubbing

Opis filmu

31 lipca w ramach Silent Cinema w Kawiarni Koło Molo, odbędzie się projekcja trzech filmów. W ramach współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci dwie pozycje dla najmłodszych:

 

Godz. 14:00 film "Mirai"

„Mirai” to najnowsza animacja jednego z najważniejszych współczesnych twórców tego gatunku, Mamoru Hosody, reżysera m.in. „Wilczych dzieci”, a zarazem pierwszy japoński film anime, który miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Reżyser opowiada dziecięcy świat zazdrości i poczucia niesprawiedliwości, a także złości i buntu wobec dorosłych, którzy zapomnieli już, że świat z perspektywy dziecka wygląda zupełnie inaczej. Klasyczna animacja ze współczesną japońską rodziną w tle.

 

Godz. 16:00 film "Niezwykłe lato z Tess"

Pełna słońca i błękitnych nadmorskich krajobrazów opowieść o miłości i dorastaniu, to najnowsza propozycja filmowa od Kina Dzieci. 10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem, gdzie poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze. Film dostał wyróżnienie na Berlinale oraz został świetnie przyjęty na festiwalach dla dzieci i młodzieży na całym świecie.

 

O godzinie 18:00 w ramach 125 lat kina, dwie klasyczne pozycje: 

"Imigrant" z Charliem Chaplinem 

Małego Trampa (ikoniczną postać wymyśloną przez Chaplina i wielokrotnie przez niego odtwarzaną) spotykamy tym razem wśród pasażerów statku płynącego z Europy do Ameryki (sam Chaplin też miał europejskie korzenie, urodził się w Londynie). Licho odziani podróżnicy śpią na pokładzie pod gołym niebem, a po dotarciu do swojej Ziemi Obiecanej, nie potrafią się na niej  odnaleźć.

"Podróż do krainy niemożliwości"

Ręcznie (!) kolorowana „Podróż do krainy niemożliwości” to jedno ze sztandarowych dzieł Georges Melies. Są tu i liczne triki, z których słynął twórca, i przygoda, i aura tajemniczości. Po wcześniej o dwa lata „Podróży na Księżyc” (1902) mag kina zabiera nas w podróż na Słońce – pociągiem, który niczym rakieta startuje z górskiego szczytu. Rozpędzony pojazd mknie przez chmury wprost do złocistej planety o ludzkiej twarzy, by - wpaść w jej usta. Ale to dopiero początek przygód pechowych „astronautów”...

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/34, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00