Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Czas na taniec

Dzień tematyczny
Filmowe Hity Max
Kategoria
dokumentalny
Reżyser
Martyna Wojciechowska, Jowita Baraniecka-Ogden
Scenariusz
Jowita Baraniecka-Ogden, Ewa Marcinowska
Obsada
Calendars Girls
Czas trwania
60 min.
Język
Polski i angielski z polskimi i angielskimi napisami

Najbliższe seanse

24 sierpnia 2024
21:00 Sopot
20:30 Zakopane

Opis filmu

Szacuje się, że za 30 lat na świecie będzie pół miliarda osób powyżej 80-tki, a jedna na sześć osób, będzie mieć co najmniej 65 lat. Społeczeństwo Zachodu się starzeje, a Floryda już dziś nazywana jest emeryckim stanem. Ta część Ameryki przyciąga seniorów z całego świata. Kusi ich ciepły klimat, rozwinięta infrastruktura i opieka zdrowotna dla osób starszych.
64-letnia Donna Allio przeprowadziła się do Cape Coral z Pensylwanii. Zamiast wieść spokojne życie seniorki, wybrała… taniec. Od kilku lat, razem z innymi kobietami po 50-tce, występuje w Calendar Girls, którego założycielką jest była nauczycielka Katherine Shortlidge.
Te 30 kobiet w wieku od 50 do 82 dzieli prawie wszystko - wykształcenie, pochodzenie, preferencje polityczne, ale łączy pasja do tańca i chęć niesienia pomocy.
Dziewczyny z Kalendarza zbierają fundusze na psy pracujące dla weteranów wojennych oraz charytatywnie występują w domach opieki dla osób starszych. Spokojna starość? Jesień życia? Czas na odpoczynek? Bohaterki dokumentu „Czas na taniec” Martyny Wojciechowskiej udowadniają, że wiek to tylko liczna i nigdy nie jest się „za starym” na dobrą zabawę i bycie szczęśliwym.

Zwiastun

Repertuar

Zobacz cały repertuar

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00