Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Robin Hood (1922)

Kategoria
We Love Cinema
Reżyser
Allan Dwan
Scenariusz
Allan Dwan
Produkcja
USA
Obsada
Douglas Fairbanks
Czas trwania
120 min.
Język
Angielskie napisy

Opis filmu

Robin z Sherwood, legendarna postać na Wyspach Brytyjskich, doczekał się kilkudziesięciu ekranizacji swoich przygód na dużym i małym ekranie. Pierwszej – już w 1908 roku. Film Allana Dwana to jedna z najefektowniejszych produkcji lat 20. XX wieku, nakręcony za, bagatela, 1,5 miliona dolarów.

Akcja toczy się w czasach wypraw krzyżowych. Na jedną z nich wyrusza król Ryszard Lwie Serce, przekazując władzę bratu, Janowi. Okrutne rządy tego ostatniego doprowadzają do buntu, na czele którego staje hrabia Huntingdon, przyjmując przydomek Robin Hood.

Wcielający się w rolę tytułową Douglas Fairbanks był także autorem opowiadania, na podstawie którego oparto scenariusz, oraz producentem filmu. Było to jedno z czołowych osiągnięć w jego karierze obok „Znaku Zorro” (1920) i „Złodzieja z Bagdadu” (1924). Niestety, kino dźwiękowe wygasiło jego karierę, podobnie jak wielu innych gwiazd starego Hollywood.

Repertuar - We Love Cinema

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00