Informujemy, że strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Twojej wygody podczas przeglądania stron serwisu. OK, rozumiem

Marynarz słodkich wód (1928)

Kategoria
We Love Cinema
Reżyser
Charles Reisner, Buster Keaton
Scenariusz
Charles Reisner, Buster Keaton
Produkcja
USA
Obsada
Charles Reisner, Buster Keaton
Buster Keaton
Czas trwania
69 min.
Język
angielskie napisy

Opis filmu

Keaton to obok Chaplina najważniejsza postać amerykańskiej komedii pierwszych dziesięcioleci kina. Jednak w przeciwieństwie do swojego kolegi po fachu, unikał nadmiernej ekspresji – nie bez powodu nazywano go „człowiekiem o kamiennej twarzy”.

„Marynarz słodkich wód” to jedna z jego aktorsko-reżyserskich wizytówek. Aktor wciela się tu w syna kapitana łodzi parowej, który po odbyciu szkolnej edukacji wraca w rodzinne strony. Okazuje się jednak, że dziewczyna, w której się w międzyczasie zakochał, jest córką najgroźniejszego konkurenta jego ojca... Warto zwrócić uwagę na apokaliptyczny finał filmu – wszystkie akrobacje Keaton sam opracował i wykonywał je bez kaskadera.

„Marynarz...” to jeden z ostatnich tytułów, w którym aktor mógł się pochwalić swoją inwencją. Choć występował aż do lat 60. XX wieku, w kinie dźwiękowym nie udało mu się zdyskontować własnego sukcesu z czasów kina niemego.

Zdjęcia

Repertuar - We Love Cinema

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/37, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00